Képzés hossza: 6 félév
Szakfelelős: Dr. Geretovszky Zsolt egyetemi docens (e-mail)
Szakkoordinátor: Dr. Füle Miklós egyetemi docens (e-mail)
MIKRŐL TANULHATOK A FIZIKA BSC-N?
Általános természettudományi ismeretekről: matematika, informatika és elektronika, természettudományos alapismeretek
Fizika szakmai ismereteiről: mechanika, hullámok és optika, termodinamika és statisztikus fizika alapjai; elektromágnesség, relativitáselmélet alapjai; atomfizika és kvantumfizika alapjai; kondenzált anyagok fizikája alapjai; mag-és részecskefizika alapjai; fizikai laboratóriumok; bevezetés az elméleti fizikába (mechanika, elektrodinamika, kvantummechanika, statisztikus fizika); felsőbb matematika; számítógépes módszerek
Választható specializációk: fizikus, biofizika, csillagász, környezetfizika, optika és lézerfizika
Nézd meg milyen óráid lesznek félévenként (mintatanterv):
Mintatanterv 2017/2018. tanévtől nappali tagozatra felvettek számára
Mintatanterv 2017/2018. tanévtől levelező tagoztara felvettek számára
MIT FOGOK TUDNI FIZIKUSKÉNT?
TOVÁBBTANULÁS
Fizikus mesterszak: Emelt szintű tudásanyagot sajátíthatsz el a fizika különböző területein, a kísérletes laborfizikai munkától kezdve az elméleti kutatások középpontjában álló témakörökig, illetve jól felszerelt laboratóriumokban, modern műszereket és megfelelő számítógépes kapacitást használva tanulhatsz.
Csillagász mesterszak: Modern észlelési, adatfeldolgozási és modellezési ismereteket sajátíthatsz el, hazai és külföldi távcsövek, űreszközök adataival dolgozhatsz. Bekapcsolódhatsz különböző asztrofizikai, kozmológiai és gravitációelméleti témákkal foglalkozó kutatásokba.
Fotonikai-mérnöki mesterszak: Ha érdekel a fotonikán (azaz a fény terjedésével, továbbításával, érzékelésével, feldolgozásával és alkalmazásával foglalkozó eljárásokat magában foglaló tudományterületen) alapuló alkalmazások tervezése és fejlesztése, a szükséges kreditek birtokában e új mesterszakra is jelentkezhetsz.
ELHELYEZKEDÉS, MUNKAKEZDÉS
Nagyon jó esélyekkel vághatsz bele a legjobb állásokért zajló versenybe Magyarországon és külföldön egyaránt, például az egyetemi és kutatóintézeti szférában, az optikai fejlesztőipar, az anyagtudomány, az elektronikai ipar, az infokommunikáció, a járműipar, a bankszektor, az adattudomány, a szoftverfejlesztés vagy az orvosi technológia területén.
Analitikus, kreatív és logikus gondolkodásmódoddal és elsajátított tudásoddal elhelyezkedhetsz kutatóként, kutatómérnökként, fejlesztőmérnökként, banki kockázatelemzőként, sőt műszerfejlesztői, folyamatmodellezői, programozói feladatokat ellátó munkakörökben is.
HALLGATÓI ÉLET
Szeged barátságos, tágas, zöld, vibráló, diákközpontú egyetemi város, kulturális fellegvár. A Fizikai Intézetben aktív a hallgatói közösség, félévente ismeretterjesztő előadásokat, sportbajnokságokat, szakestet szerveznek. A kisebb létszámból fakadóan barátságos a hangulat és közvetlen a kapcsolat a hallgatók és az oktatók között.
További információ a képzésről:
A szak képzési és kimeneti követelményei
Idegennyelv-ismereti követelmények
HASZNOS INFORMÁCIÓK VÉGZÉS ELŐTT ÁLLÓKNAK