Általános információk

Bemutatkozás

A Fizikai Intézet a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karát alkotó hat intézet egyike. Az Intézet alaptevékenységként a TTIK keretében a fizikai, csillagászati és biofizikai tudományok, valamint az informatikai, a kémiai, a biológiai, a földrajzi, a környezeti, a matematikai és a műszaki tudományokat érintő részeinek, továbbá felkérés esetén egyéb karok/intézmények fizikai tárgyainak oktatásával foglalkozik (felsőfokú szakképzésben, alap-, mester-, doktori képzésben és továbbképzésekben), valamint a fizika és határterületeihez tartozó témákban alap- és alkalmazott kutatásokat folytat.


Intézetvezető: Prof. Dr. Hopp Béla egyetemi tanár


A Fizikai Intézet bemutatkozó kisfilmje


A Fizikai Intézet működési rendje

Kapcsolat, elérhetőségek


Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar,

Fizikai Intézet


Cím: 6720 Szeged, Dóm tér 9.



Irodavezető: Unghváryné Kerekes Arika

Tel: 62/544-120

Email: akerekes@titan.physx.u-szeged.hu


Oktatásszervező: Novák Ditta

Tel: 62/544-052

Email: novak.ditta@physx.u-szeged.hu


A SZTE TTIK Fizikai Intézet épület nyitva tartása 2024.08.21-től:


Dóm tér 9.
H-P: 07.00 - 20.00
Szombat: Zárva
Vasárnap: Zárva
Egyetemi azonosító kártyával* 0-24
Dóm tér 9. (Klinika kerti bejárat):
H-P: 07.00 - 20.00
Szombat: Zárva
Vasárnap: Zárva
Egyetemi azonosító kártyával* 0-24
Béke porta nyitva tartás
H-V: 00.00 - 24.00


* Bolyai épület Biztonsági rendszerben regisztrált kártyák esetén!

 





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Fejlec_SZTE_FI_9

Hogyan lesz egy végzett fizikusból IT biztonsági szakember a világ egyik legnagyobb játékgyártó vállalatánál? Interjúnkban Varga Dániel, egy olyan szakember mesél karrierútjáról, aki az SZTE Fizikai Intézet AdOptIm kutatócsoportjából indulva a LEGO Csoport Digitális Biztonság csapatában találta meg hivatását. Bár munkájában közvetlenül nem használja a fizikatudását, az egyetemi évek során megszerzett analitikus gondolkodás, problémamegoldó készség és adatfeldolgozási tapasztalat kulcsszerepet játszik mindennapi feladataiban. Cikkünkben betekintést nyerhetünk abba, hogyan vezetett az útja az IT világába, milyen kihívásokkal találkozik, és mi teszi izgalmassá a kiberbiztonság területét.

Kövess minket



instagramYouTube