Honlap_borito

Hasznos tudnivalók felvételizőknek

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Honlapunkon összefoglaljuk képzéseink, azaz

- a fizikus-mérnöki BSc

- a fizika BSc 

- a fizikatanári

- a fizikus MSc

- az új szakunk, a fotonikai mérnöki MSc

- és a csillagász MSc 

legfontosabb ismérveit.


Összegyűjtöttünk Neked számos érvet, hogy miért éri meg fizikát tanulni a Szegedi Tudományegyetemen. Ugyanezeket a kérdéseket körüljártuk a hallgatóink és oktatóink szemszögéből is. Továbbá a fizikusok munkaerőpiaci helyzetéről is bőven találsz információkat.


Olvasd végig az alábbi menüpontokban összegyűjtött tudnivalókat, feltétlen nézd meg videónkat, melyben hallgatónk szemszögéből ismerheted meg milyen fizikushallgatónak lenni az SZTE-n!



Miért a fizika, miért az SZTE?


Milyen képzéseken tanulhatok az SZTE Fizikai Intézetnél?


Hogyan látják a fizikaképzést az SZTE-s hallgatók?


Milyen tanácsokkal látják el a fizikus kutatók és oktatók a felvételizőket?


Mit dolgozhatnak a fizikusok?


Milyen a fizikus hallgatói élet?


Milyen ösztöndíjlehetőségeket kínál az SZTE a felvételizőknek?


Milyen egyéb tudnivalóim vannak a felvételi eljárásról?


Kövess minket a YouTube-on, a Facebook-on és az Instagram-on is még több érdekességért és információért az SZTE Fizikai Intézet életéből!





Tanulmányi hírek

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_4

Hogyan lesz egy fizikusból sikeres szoftverfejlesztő? Hogyan kapcsolódik össze a fizika és a programozás egy high-tech cégnél? Interjúnkban Nemes Dániel, egy olyan szakember történetét ismerhetjük meg, aki egyetemi évei alatt fedezte fel a programozás hatékonyságát, és azóta is ezen a területen dolgozik. A Semilabnál eltöltött évei során nemcsak fejlesztőként, hanem csoportvezetőként is bizonyította, hogy a fizikai gondolkodásmód és a programozói készségek tökéletesen kiegészítik egymást. Beszélgetésünk során mesél az egyetemi tapasztalatairól, karrierútjáról, és arról, hogyan segíti csapatát a mindennapokban.

Fejlec_SZTE_FI_3

2025. április 22-25. között került megrendezésre Pécsett a 37. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciója. A Fizika terület tagozataiban Csapó Zita, Gilinger Tibor, Karsai Endre Zsombor, Kovács Ádám, Mike Lilla Titanilla, Mochnács Erika, Nagy Csongor, Oltvári Zsófia, Sámi Márton, Tóth Noémi, Truszek Márton, Vig Zsófia és Zeöld Blanka hallgatóink képviselték intézetünket.

Kövess minket



instagramYouTube

Készítő