SZTE FI 2024. szeptember

2024. szeptember 17.

A fizika több, mint gondolnád: a fizika mindennapjaink mozgatórugója, elektronikai eszközeink működésétől az időjárás változásáig a fizika törvényei határozzák meg életünket. Szeptember 27-én – csatlakozva a Kutatók Éjszakája programsorozathoz – izgalmas és látványos kísérleteink során a fizika olyan varázslatos területeibe engedünk betekintést, amelyeknek létezéséről eddig nem is tudtál!

2024. szeptember 09.

Megrendüléssel és mély fájdalommal tudatjuk, hogy kollégánk, Dr. Szatmáry Károly, az SZTE TTIK Fizikai Intézet Kísérleti Fizikai Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanára, a szegedi csillagászképzés és a Szegedi Csillagvizsgáló létrehozásának kezdeményezője 2024. szeptember 6-án, életének 68. évében elhunyt. Búcsúztatására szűk családi körben kerül majd sor.

2024. szeptember 05.

„A fizikaképzés egy olyan kritikus látásmódot adott, amivel megfelelő módon lehet értelmezni és megoldani egy adott problémát.” – árulta el Kovács Bence Máté, az SZTE-n 2019-ben mesterdiplomát szerzett fizikus, aki a szegedi Semilabnál dolgozik optikai fejlesztőmérnökként. Bence, a vele készült interjúban részletes beszámolót adott a karrierútjáról, elárulta milyen konkrét feladatokat lát el, és beszámolt arról is, hogyan tud helyt állni a munkahelyén az SZTE Fizikai Intézetben szerzett elméleti és gyakorlati tudásával.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Fejlec_SZTE_FI_9

Hogyan lesz egy végzett fizikusból IT biztonsági szakember a világ egyik legnagyobb játékgyártó vállalatánál? Interjúnkban Varga Dániel, egy olyan szakember mesél karrierútjáról, aki az SZTE Fizikai Intézet AdOptIm kutatócsoportjából indulva a LEGO Csoport Digitális Biztonság csapatában találta meg hivatását. Bár munkájában közvetlenül nem használja a fizikatudását, az egyetemi évek során megszerzett analitikus gondolkodás, problémamegoldó készség és adatfeldolgozási tapasztalat kulcsszerepet játszik mindennapi feladataiban. Cikkünkben betekintést nyerhetünk abba, hogyan vezetett az útja az IT világába, milyen kihívásokkal találkozik, és mi teszi izgalmassá a kiberbiztonság területét.

Kövess minket



instagramYouTube