

A Nature lapcsaládba tartozó Scientific Results folyóirat közli egy gyulladáscsökkentő gyógyszerhatóanyag szegedi fizikusok által vezetett méretcsökkentési eljárásának eredményeit.
Fontos információk a 2022. szeptemberben induló képzéseinkkel kapcsolatban: személyes és online fogadóóra a Fizikai Intézetben, általános félévkezdési és pótfelvételi információk.
Az EU újabb COST akció keretében támogatja a kozmológiai alapkutatásokat, a kollaborációban az SZTE oktatói jelentős szerepet vállalnak. A program fő célkitűzése a kozmológia jelenlegi, az univerzum megértésében potenciálisan áttörést hozó problémáinak vizsgálata.
Az SZTE TTIK Fizikai Intézet Fotoakusztikus Kutatócsoportja az ELI-ALPS kutatóközponttal együttműködve miniszimpóziumot és drónbemutatót szervez 2022. július 11-én.
Német és angol kutatókkal való együttműködés keretében kollégánk részt vett attoszekundumos-pumpa attoszekundumos-próba spektroszkópiai vizsgálatok demonstrálásában, ahol atomok nemlineáris, többfotonos ionizációját vizsgálták. Az eredményeket a rangos Optica folyóirat szerkesztőbizottsága címlapon való megjelenésre is kiválasztotta.