szte_rektori_0008_epulet_2

3 milliárd forintnyi kutatási támogatást nyert az SZTE - fizikus kutatók is a nyertes pályázatok résztvevői között

Három nyertes HU-rizont pályázatban is közreműködnek a Fizikai Intézet kutatói.

Intézetünk Optikai és Kvantumelektroniai Tanszékének kutatócsoportjai is érintettek a támogatásban részesülő HU-rizont pályázatok napokban kihirdetett listája kapcsán! Prof. Dr. Bozóki Zoltán vezetésével közel 400 millió Ft-os támogatásban részesül a "Metaanyagokkal felskálázott fotoakusztikus spektroszkópia környezetmonitorozási célokra" című projekt; emellett ugyanezen kutacsoport a "Biológiai gázok (metán és dinitrogén oxid) valós idejű mérésén alapuló, nem invazív diagnosztikai módszer fejlesztése oxigénhiányos állapotok vizsgálatához" c. pályázatban, míg Prof. Dr. Erdélyi Miklós kutatócsoportja az "Új ismeretek a műanyag nano- és mikrorészecskék biológiai rendszerekre gyakorolt hatásában" c. projektben szerepel közreműködőként.
Gratulálunk kollégáinknak a komoly pályázati sikerhez és jó munkát kívánunk a nyertes programok megvalósításához!

https://u-szeged.hu/sztehirek/2024-november/kozel-3-milliard-forint-tamogatas-erkezik-szegedi-tudomanyegyetem-hu-rizont-palyazat





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Fejlec_SZTE_FI_4

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Vármegyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete 26. alkalommal 3 fordulós versenyt hirdet fizikai kísérletekből általános és középiskolás diákok számára.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_2

A fizika már eddig is számtalan eszközzel segítette az orvosok munkáját. A Fotoakusztikus Kutatócsoport munkatársai több mint 10 éve fejlesztenek az SZTE több orvosi kutatócsoportja számára olyan műszereket, amelyek a kilélegzett levegő gázösszetételének diagnosztikai célú vizsgálatára alkalmasak. Egy általuk fejlesztett fotoakusztikus műszerrel a kilélegzett levegő metán-tartalmát vizsgálták az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézetbe szervezett februári véradáson során.

Fejlec_SZTE_FI_7

A SzeReTeD Labor az SZTE Fizikai Intézettel közösen laborfoglalkozás-sorozatot tervez az optika témakörében, melyre várjuk a középiskolás diákok jelentkezését.

Kövess minket



instagramYouTube