Screenshot_from_2023-03-07_13-06-38

Additív forradalom: 3D nyomtatás a tudomány és a gyógyítás szolgálatában

Dr. Geretovszky Zsolt egyetemi docens előadása az SZTE Szabadegyetemen.

"Jóllehet ma már szinte mindenki találkozhatott a 3D nyomtatással, a technológia fejlesztése több mint 4 évtizedes múltra tekint vissza. Alapötlete - testek additív úton történő létrehozása - szemtelenül egyszerű, mégis forradalmian újszerű és a klasszikus gyártástechnológiák számára elképzelhetetlen testek és viselkedések kialakítását teszi lehetővé. A technológiai megoldások fejlesztése révén ma már nem az az elsődleges kérdés, hogy létre tudunk-e hozni egy testet additív úton, hanem sokkal inkább az, hogy a technológia nyújtotta előnyöket milyen célok érdekében akarjuk és érdemes latba vetni. A tudomány és orvoslás pedig mindenképpen olyan területek, ahol mindíg van igény az újszerű megoldásokra.
Az előadásban röviden bemutatom milyen folyamatokon alapul az additív gyártás 7 technológiája. Ezt követően pedig saját és nemzetközi példákat bemutatva világítok rá, hogy az additív gyártás unikalitása hogyan teszi lehetővé tudományos, illetve egészségügyi kihívások megoldását."


Dr. Geretovszky Zsolt egyetemi docens (SZTE TTIK Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék), az SzTE IKIKK 3D Központja szakmi vezetőjének 2023. március 1-jén, az SZTE Szabadegyetem keretében tartott előadása itt tekinthető meg:

https://u-szeged.hu/szabadegyetem/additiv-forradalom-3d





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Fejlec_SZTE_FI_4

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Vármegyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete 26. alkalommal 3 fordulós versenyt hirdet fizikai kísérletekből általános és középiskolás diákok számára.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_2

A fizika már eddig is számtalan eszközzel segítette az orvosok munkáját. A Fotoakusztikus Kutatócsoport munkatársai több mint 10 éve fejlesztenek az SZTE több orvosi kutatócsoportja számára olyan műszereket, amelyek a kilélegzett levegő gázösszetételének diagnosztikai célú vizsgálatára alkalmasak. Egy általuk fejlesztett fotoakusztikus műszerrel a kilélegzett levegő metán-tartalmát vizsgálták az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézetbe szervezett februári véradáson során.

Fejlec_SZTE_FI_7

A SzeReTeD Labor az SZTE Fizikai Intézettel közösen laborfoglalkozás-sorozatot tervez az optika témakörében, melyre várjuk a középiskolás diákok jelentkezését.

Kövess minket



instagramYouTube