20220919_csillagazast_napja_muzeum

Csillagászat Napja (2022.09.24.)

Szeptember 24-én, szombaton este 18 órától kerül sor a 2022-es Csillagászat Napja programra a szegedi Móra Ferenc Múzeumban.

A programra az SZTE TTIK Fizikai Intézet csillagász munkaközössége, a Szegedi Csillagvizsgáló és az Magyar Csillagászati Egyesület Szegedi Helyi Csoportja szervezésében kerül sor.


Az előadások menetrendje:
18:30 – Csillagászati bakancslista

19:30 – Kísérőnk a Hold

20:30 – SETI, avagy hogy keressünk életet a Földön kívül

21:30 – Exobolygók egzotikus világa


Távcsövezés a múzeum mindkét teraszán felváltva induló csoportokkal (egy turnus max. 20 fő) – ehhez helyszíni (ingyenes) regisztráció szükséges.


Belépőjegyek a normál nyitvatartásaink megszokott áron válthatóak (Felnőtt: 1500 Ft, Kedvezményes: 800 Ft/fő) elővételben és korlátozott számban a helyszínen is; ingyenes belépésre (SZTE-s jegy) ezúttal sajnos nincs lehetőség.


Az esemény linkje itt: https://www.facebook.com/events/2248528151972246/?ref=newsfeed


A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Fejlec_SZTE_FI_9

Hogyan lesz egy végzett fizikusból IT biztonsági szakember a világ egyik legnagyobb játékgyártó vállalatánál? Interjúnkban Varga Dániel, egy olyan szakember mesél karrierútjáról, aki az SZTE Fizikai Intézet AdOptIm kutatócsoportjából indulva a LEGO Csoport Digitális Biztonság csapatában találta meg hivatását. Bár munkájában közvetlenül nem használja a fizikatudását, az egyetemi évek során megszerzett analitikus gondolkodás, problémamegoldó készség és adatfeldolgozási tapasztalat kulcsszerepet játszik mindennapi feladataiban. Cikkünkben betekintést nyerhetünk abba, hogyan vezetett az útja az IT világába, milyen kihívásokkal találkozik, és mi teszi izgalmassá a kiberbiztonság területét.

Kövess minket



instagramYouTube

Készítő