MTU_web_logo-03

Előadás a fotoakusztikus izotópmérés perspektíváiról

2022. november 3-án, a SZAB-székházban Prof. Dr. Bozóki Zoltán a fotoakusztikus izotópmérés perspektíváiról tart előadást a Magyar Tudomány Ünnepe program keretében.

Prof. Dr. Bozóki Zoltán DSc, tanszékvezető egyetemi tanár, az ELKH-SZTE Fotoakusztikus Környezetifolyamat-megfigyelési Kutatócsoport vezetője

AZ AMMÓNIASZINTÉZISTŐL A MŰTRÁGYA FELHASZNÁLÁS OPTIMALIZÁLÁSÁIG: A FOTOAKUSZTIKUS N-IZOTÓPMÉRÉS PERSPEKTÍVÁI

címmel tart előadást a Magyar Tudomány Ünnepe program keretében.


Az előadás helye és időpontja:

SZAB Székház 103-104-es terem (6720 Szeged, Somogyi u. 7.)

2022. november 3. (csütörtök), 10:00 óra


Az előadás online is követhető Zoom felületen az alábbi link vagy azonosító segítségével:

https://us06web.zoom.us/j/81379206886?pwd=RUJmOHVydlVOY0YxMTUrRWtwT1dKQT09
Meeting ID: 813 7920 6886

Passcode: 949931


Az előadás összefoglalója pdf-ben itt érhető el.








Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

desert-drought-dehydrated-clay-soil-60013

„Vízgazdálkodási kihívások és tudományos válaszok a Dél-Alföldön” címmel tartottak szakmai napot Szegeden, a Magyar Tudományos Akadémia helyi akadémiai bizottságának székházában. A Magyar Hidrológiai Társaság által szervezett szakmai nap célja, hogy platformot biztosítson a vízügyi igazgatás által felvetett gyakorlati problémák, kutatási kérdések és innovációs igények megvitatására, valamint hogy feltérképezze az ezekre választ adni képes egyetemi kompetenciákat a Szegedi Tudományegyetemen.

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Kövess minket



instagramYouTube