20220316_SzK

A Szegedért Alapítvány kitüntetésében részesült Szatmáry Károly

A társadalmi-állampolgári kuratórium Debreczeni Pál-díját Prof. Dr. Szatmáry Károly csillagász, a Szegedi Csillagvizsgáló alapítója és vezetője érdemelte ki.

Harmincharmadik alkalommal adták át március 12-én, szombaton este a Szegedért Alapítvány díjait. A civilszervezet elismeréseit a hagyományoknak megfelelően most is a Szegedi Nemzeti Színházban rendezett gálaműsoron vehették át a díjazottak az 1879-es nagyárvíz évfordulóján. Idén Karikó Katalin kutató, a szintetikus mRNS alapú vakcinák orvosi technológiájának kifejlesztését felfedezéseivel megalapozó biokémikus vehette át az alapítvány fődíját.


A társadalmi-állampolgári kuratórium Debreczeni Pál-díját pedig az SZET TTIK Fiziai intézet Kísérleti Fizikai Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanára, Dr. Szatmáry Károly csillagász, a Szegedi Csillagvizsgáló alapítója és vezetője érdemelte ki. A díjat az Alapítvány Társadalmi-Állampolgári Kuratórium tagja, Pavlovits Miklós adta át.

Az elsimeréshez szívből gratulálunk!


Dr. Szatmáry Károly laudációja itt olvasható. Az eseményről készült fényképes beszámolók itt és itt tekinthetők meg.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Fejlec_SZTE_FI_9

Hogyan lesz egy végzett fizikusból IT biztonsági szakember a világ egyik legnagyobb játékgyártó vállalatánál? Interjúnkban Varga Dániel, egy olyan szakember mesél karrierútjáról, aki az SZTE Fizikai Intézet AdOptIm kutatócsoportjából indulva a LEGO Csoport Digitális Biztonság csapatában találta meg hivatását. Bár munkájában közvetlenül nem használja a fizikatudását, az egyetemi évek során megszerzett analitikus gondolkodás, problémamegoldó készség és adatfeldolgozási tapasztalat kulcsszerepet játszik mindennapi feladataiban. Cikkünkben betekintést nyerhetünk abba, hogyan vezetett az útja az IT világába, milyen kihívásokkal találkozik, és mi teszi izgalmassá a kiberbiztonság területét.

Kövess minket



instagramYouTube