Általános tájékoztató

Általános tájékoztató

Fejlec_SZTE_FI_10


2025. szeptember 1.

Szeged, ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet, Szeged, Wolfgang Sandner u. 3.


Az ELFT Atom-, Molekulafizikai és Kvantumelektronikai Szakcsoportja, az SZTE Fizikai Intézet és az ELI ALPS tisztelettel meghívja az érdeklődőket a 2025. szeptember 1-jén megrendezésre kerülő Kvantumelektronika 2025 Szimpóziumra. Az esemény helyszíne a szegedi ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet, amely méltó otthont biztosít a kvantumelektronika legújabb hazai eredményeinek bemutatására és megvitatására.


A szimpózium hagyományos fórumként szolgál a hazai optika, lézer-, atom- és molekulafizika, valamint plazmafizika kutatóinak, lehetőséget biztosítva ismerkedésre, szakmai eszmecserére és együttműködések kialakítására. A program meghívott előadásokkal kezdődik, majd a poszterszekcióval folytatódik, ahol szenior és fiatal kutatók, PhD hallgatók mutathatják be legújabb kutatási eredményeiket.


Előzetes programterv:


11:00-13:00: Előadások (Pécsi Tudományegyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközpont, Szegedi Tudományegyetem, ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet

13:00-14:00: Ebédszünet (szendvicsebéd)

14:00-16:00: Poszterszekció


A program ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.






Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

desert-drought-dehydrated-clay-soil-60013

„Vízgazdálkodási kihívások és tudományos válaszok a Dél-Alföldön” címmel tartottak szakmai napot Szegeden, a Magyar Tudományos Akadémia helyi akadémiai bizottságának székházában. A Magyar Hidrológiai Társaság által szervezett szakmai nap célja, hogy platformot biztosítson a vízügyi igazgatás által felvetett gyakorlati problémák, kutatási kérdések és innovációs igények megvitatására, valamint hogy feltérképezze az ezekre választ adni képes egyetemi kompetenciákat a Szegedi Tudományegyetemen.

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Kövess minket



instagramYouTube