Együttműködéseink

Kutatóintézetek

Ipari kapcsolatok

Az Intézet ipari kutatásokban is aktív szerepet vállal, melyekbe szintén várjuk a tehetséges hallgatók bekapcsolódását. Ezek a cégek egyúttal elhelyezkedési lehetőségeket is kínálnak a nálunk végzett hallgatóknak.

Fontosabb aktív együttműködéseink:

LIGO Tudományos Kollaboráció

A mintegy 100 kutatási intézmény és egyetem több, mint 1000 kutatóját tömörítő nemzetközi kollaboráció tagjaként vesz részt a Gravitációelméleti Kutatócsoport a gravitációs hullámok keresésében a LIGO, Virgo és Kagra lézer-interferometrikus gravitációshullám-detektorok segítségével. A kollaboráció 2015-ben mutatott ki először gravitációs hullámokat. Ezt a teljesítményt Nobel-, Special Breakthrough, Kozmológiai Gruber és egyéb rangos díjakkal jutalmazták. Azóta két gravitációshullám-katalógus látott nyilvánosságot, a hullámok forrásai összeolvadó fekete lyukak és neutroncsillagok. A kollaboráció kidolgozta a Hubble-állandó mérésének új módszerét, valamint elsőként figyelt meg közepes tömegű fekete lyukat. Megerősítette, hogy a gravitációs hullám fénysebességgel terjed. Csoportunk tagságát évente újítjuk, hallgatóink lehetőséget kapnak az adatelemzésbe való bekapcsolódásra.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Fejlec_SZTE_FI_4

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Vármegyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete 26. alkalommal 3 fordulós versenyt hirdet fizikai kísérletekből általános és középiskolás diákok számára.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_6

2025. február 11-én (kedden) 18 órától online kérdezz-felelek fórumot tartunk a fizikus-mérnöki BSc szakunk kapcsán. Az előzetes regisztrációhoz kötött fórumot ajánljuk mindenkinek, aki érdeklődik a szak iránt (akár idén, akár a későbbi években felvételizik).

kja___number_2375

A Szegedi Fizika Napján prof. Bari Ferenc, az SZTE SZAOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi tanára a mesterséges intelligencia egészségtudományi szerepéről beszélt. Az előadásból készült összefoglaló az alábbiakban olvasható, illetve az előadás diasora is letölthető.

Kövess minket



instagramYouTube