nkfih

Intézeti sikerek az NKFIH OTKA pályázatokon

A Fizikai Intézet négy munkatársa is sikerrel szerepelt a a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon.

Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.


A Fizikai Intézet munkatársainak nyertes pályázatai:


Kutatási témapályázatok (K):

Kategória
Azonosító
Vezető kutató / Kutatási téma / Kutatás helyszíne
Időtartam (hónap)
Támogatási összeg (M Ft)
Fizika 138339 Szatmári Sándor: Nagy specifikus intenzitású (UV) lézerrendszerek intenzitásának, időbeli kontrasztjának javítása, továbbá hullámhosszuk és alkalmazási területeik kiterjesztése (Szegedi Tudományegyetem) 46 44 999
Földtudományok 2
138176
Bozóki Zoltán: Nyitott kamrás fotoakusztikus rendszerek fejlesztése és alkalmazása az ammónia és a vízgőz földfelszín-légkör közötti kicserélődésének mérésére (Szegedi Tudományegyetem) 48
48 000
Élettan, Kórélettan, Gyógyszertan és Endokrinológia 138032 Peták Ferenc: Új lélegeztetési mód kidolgozása: magasfrekvenciás oszcilláció illesztése a konvencionális hullámformára (Szegedi Tudományegyetem) 48
40 330


Posztdoktori kiválósági program (PD):

Kategória
Azonosító
Vezető kutató / Kutatási téma / Kutatás helyszíne
Időtartam (hónap)
Támogatási összeg (M Ft)
Fizika 139077 Kohut Attila: Plazmonikus kétkomponensű nanorészecskék kialakulásának vizsgálata szikra-plazmában (Szegedi Tudományegyetem) 36 26 625





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

cover

Az SZTE Fizikai Intézet a 2024-es őszi félévben is tart helyi Tudományos Diáköri Konferenciát, melyen külön szekcióban középiskolások és az intézet hallgatói is bemutathatják kutatási eredményeiket.

Friss hírek

polarizationSphericalDistribution_488_nm_80nm_18nm

Novák Tibor, az AdOptIm Kutatócsoport egyedi molekula lokalizációs mikroszkópiával foglalkozó tudományos munkatársa tanulmányt írt a rangos Optics Communications nemzetközi folyóiratba. Az írás témája a szabadon forgó molekulák és plazmonikus nanorészecskék kölcsönhatásának vizsgálata. Szerzőtársai az intézetünkből Erdélyi Miklós, a kutatócsoport vezetője, Bíró Péter, Ponyeczkiné Czvik Elvira, illetve az SZTE és az SZBK vegyészei.

young_solar_system

Szányi Balázs, az SZTE Fizika Doktori Iskola hallgatója és témavezetője, Maria Lugaro is részt vett a Nap kialakulásának időskálájának kiderítésére irányuló kutatásban. A nukleáris asztrofizikai módszereken alapuló eredményeket a Nature folyóirat közölte le.

Kövess minket



instagramYouTube