Kőrös Pál Csaba (fizikus MSc, 2017)

Fejlesztő, product owner (Robert Bosch kft.)

KPCsKecskemétről, a Katona József Gimnáziumból érkeztem a Szegedi Tudományegyetemre, ahol 2012 és 2017 között fizikus alap- és mesterképzést végeztem. Azért választottam ezt a szakot, mert egyrészt már a korábbi tanulmányaim során is érdekelt, valamint erősségem volt a matematika és a fizika, másrészt úgy gondoltam, hogy olyan szerteágazó és mély ismeretekre tehetek szert a világunk működéséről, amelyet egy specifikus mérnöki képzés során nem kapnék meg.


Az egyetem során lézerfizikai alapkutatásokba tekinthettem be, amely bár rendkívül érdekes volt, végül autóipari kutatás-fejlesztési területen helyezkedtem el. Ehhez nagyban hozzájárult, hogy részt vettem egy olyan versenyen, ahol egy elektromos prototípus-autót építettünk meg néhány szaktársammal és gépészmérnök-hallgatóval együtt. Negyedik éve dolgozom a Robert Bosch Kft.-nél önvezető járműveken és fejlett vezetéstámogató rendszereken. Eleinte szoftverfejlesztőként, csapat-koordinátorként, jelenleg pedig Product Owner szerepkörben. Ezen munkakörben egy automatikusan parkoló és vészfékező rendszerért felelek. Ügyfeleim autógyártó cégek, velük egyeztetek a követelményeikről, amelyek tervezését és megvalósítását vezetem. Mindehhez számos feladatot végzünk a csapatommal, amelyből néhány gyakoribb: beágyazott programozás (C++, Python nyelven), tesztek elvégzése szimulációkban és tesztjárművekben, az ezekből származó mérések kiértékelése, járműbiztonsági analízisek, dokumentáció.


Maga a téma rendkívül komplex és újszerű, jelenleg nagyon kevés olyan képzés van az országban, amely közvetlenül erre készíti fel az embert. Az egyetemi tanulmányaimból közvetlenül használom a programozási, felsőbb matematikai, illetve mechanikai és elektronikai ismereteimet, továbbá a szerteágazó laborgyakorlatok jó alapot szolgáltattak ahhoz, hogy magabiztosan tudjak fellépni akkor is, ha épp tesztautókkal és azok méréstechnikájával kell dolgoznunk. Főleg, ha valami nem épp úgy működik, ahogyan arra számítanánk. Bár sokfelé hallhatjuk, de maximálisan igaz, hogy a "fizikusi szemlélet", a problémákhoz való kritikus, analitikus hozzáállás jó alapot szolgáltat minden tudásintenzív területen. A szegedi fizikusképzés jó kiindulópont volt számomra az önvezető autók felé vezető úton, bátran tudom mindenkinek ajánlani, aki ilyen irányban gondolkodik.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Fejlec_SZTE_FI_4

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Vármegyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete 26. alkalommal 3 fordulós versenyt hirdet fizikai kísérletekből általános és középiskolás diákok számára.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_5

2025. február 1-jén megnyíltak az SZTE Fizikai Intézet kapui a fizika iránt érdeklődők előtt. A hosszú múltra visszatekintő Fizika Napja célja, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok betekintést nyerhessenek a fizika szerteágazó világába, megismerhessék a számukra legérdekesebb területeket és segítsünk nekik eldönteni, hogy fizika vagy fizikus-mérnöki szakon folytassák-e a tanulmányaikat.

Fejlec2

Az SZTE Fizikai Intézet Fotoakusztikus Kutatócsoportjának kutatói –Kiss Diána, Kiss-Albert Gergely, Bozóki Zoltán és Huszár Helga – a Budapesti Műszaki Egyetemmel együttműködve publikáltak a Result in Engineering folyóiratban „High-resolution pollutant emission monitoring of turbulent combustion using the photoacoustic technique” címmel.

Kövess minket



instagramYouTube