Screenshot_from_2023-10-09_17-44-45

KísérletEST - tematikus kísérletes előadássorozat

A következő alkalomra 2024. december 6-án (péntek) 16 órától, az ismétlésre 7-én (szombat) 11 órától kerül sor.


Az SZTE Fizikai Intézet igyekszik segíteni a fizikát tanító kollégák cseppet sem könnyű munkáját.

Ennek keretében folytatódik 2024 őszén is Ignácz Ferenc mesteroktató kísérletes előadássorozata, melynek során az általános- és középiskolák tananyagához kapcsolódóan mutat be tematikus kísérleteket havonta egy-egy másfél órás előadás formájában.

Elsősorban olyan kísérleteket tervezünk bemutatni, amelyek kivitelezésére a legtöbb iskolában nincs lehetőség. Továbbá az előadások végén lehetőséget biztosítunk a diákok számára a bemutatott kísérletek kipróbálására is ellenőrzött keretek között.

A nagyszámú érdeklődőre való tekintettel minden előadás két időpontban kerül megtartásra (péntek délutánonként ill. szombat délelőttönként) a Fizikai Intézet Budó Ágoston előadótermében.

Időpontok az őszi félévben:

  • 2024. október 11-én (pénteken) 16.00-18:00 és 12-én (szombaton) 11.00-13:00 - Látványos kísérletek a kinematika és a dinamika tárgyköréből

  • 2024. november 8-án (pénteken) 16.00-18:00 és 9-én (szombaton) 11.00-13:00 - Látványos kísérletek az elektrosztatika, az elektromosságtan és a mágnesesség témaköréből

  • 2024. december 6-án (pénteken) 16.00-18:00 és 7-én (szombaton) 11.00-13:00 - Látványos kísérletek a folyadékok és a gázok mechanikájából

Intézményi többletpont-beszámítási lehetőség

Fontos újdonság a felsőoktatási felvételi előtt állók számára, hogy a 2024. szeptemberi felvételi időszaktól kezdve a jelentkezők intézményi többletpontokat szerezhetnek az egyes felsőoktatási intézmények által előre rögzített módon. Az intézményi többletpontok elszámolásához minden esetben előzetes, speciális regisztrációra van szükség az SZTE Modulo rendszerében.

A jelentkezés menete:

1. Regisztráció

2. Bejelentkezést követően válasszuk az SZTE Intézményi többletpont jelentkezés űrlapot, melynek a kitöltését megkezdve lehet jelentkezni az adott programra (FizShow).

3. Kitöltve a kért adatokat, majd a Fenti adatok rögzítése gombra kattintva az űrlap állapotot vált és itt lehet kiválasztani a csatolható jelentkezések közül az adott programot (FizShow) a „Válassza ki, milyen többletpontot kíván megszerezni!" legördülő mezőből.
4. Kiválasztást követően a Folytatás gombra kattintva megnyílik az előzőleg kiválasztott űrlap a felhasználó számára.
5. A Beadás gombra kattintva a felhasználó vissza lesz irányítva az SZTE Intézmény többletpont jelentkezés dokumentumához, ahol újabb űrlapot tud kiválasztani és csatolni a listából.

A többletpontok beszámításának feltételei:

  • Teljesítés: az előadások legalább 80%-án részvétel, valamint az utolsó alkalom során megírt teszt legalább 80%-os teljesítése
  • Melyik szakokra való jelentkezéskor érvényesíthető: fizika, fizikus-mérnöki, fizikatanár, biomérnöki, környezetmérnöki, vegyészmérnöki
  • További feltétel: az SZTE TTIK Fizikai Intézet által kiadott igazolás
  • Többletpont értéke: 25 pont


Adatkezelési tájékoztató





Tanulmányi hírek

cover_2

A fotonikai-mérnöki és a fizikus mesterképzéseink keresztfélévben, 2025 februárjában is indulnak. A képzésekre 2024. november 15-ig lehet jelentkezni a felvi.hu-n.

cover

Az SZTE Fizikai Intézet a 2024-es őszi félévben is tart helyi Tudományos Diáköri Konferenciát, melyen külön szekcióban középiskolások és az intézet hallgatói is bemutathatják kutatási eredményeiket.

Friss hírek

young_solar_system

Szányi Balázs, az SZTE Fizika Doktori Iskola hallgatója és témavezetője, Maria Lugaro is részt vett a Nap kialakulásának időskálájának kiderítésére irányuló kutatásban. A nukleáris asztrofizikai módszereken alapuló eredményeket a Nature folyóirat közölte le.

Nevtelen_terv_10

Az SZTE Fizikai Intézet 2025 februárjától fotonikai mérnöki mesterszakot indít. A 4 féléves, Magyarországon egyedülálló, magyarnyelvű, gyakorlatorientált és innovatív képzésre 2024. november 15-ig jelentkezhetnek a fizika és mérnöki alapképzéseken végzett hallgatók. A képzés részleteiről Erdélyi Miklós szakfelelőst kérdeztük.

Kövess minket



instagramYouTube